انتخاب اندازه و ابعاد روشویی سرویس بهداشتی

بهترین ابعاد روشویی توالت کدام است؟

طیف گسترده ای از انواع ست های روشویی پایه دار، روشویی های دیواری و روشویی های مدرن در بازار وجود داردد که هرکدام ابعاد مختلفی دارند. انتخاب اندازه و ابعاد روشویی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید تا زمان و هزینه شما برای تغییر و تعویض ست روشوییی هدر نرود. برای پیدا کردن سایز روشویی مناسب برای حمام خود، این مراحل فوق العاده آسان را دنبال کنید.

اگر در حال انتخاب و خرید ست روشویی باشید، با انتخاب های زیادی رو به رو شده اید. ست های روشویی که در سبک، مدل و اندازه های مختلف ساخته شده اند. اما به راستی بهترین انتخاب کدام است؟ ابعاد ست روشویی چگنه باید باشد؟ در این مقاله به نکات مهم انتخاب اندازه روشویی می پردازیم؟

ابعاد ست روشویی

 نکته انتخاب ابعاد روشویی دستشویی

مشخص کردن محدوده قرارگیری ست روشویی

اگر در حال تعویض روشویی موجود با همان اندازه هستید، به سادگی طول، عرض و عمق روشویی فعلی خود را اندازه گیری کرده و جایگزینی با همان ابعاد انتخاب کنید. اگر قصد خرید ست کابینت روشویی برای محل جدیدی داردی، به نکات بعدی توجه کنید.

اندازه گیری عرض فضا

برای یافتن عرض فضای خود، با در نظر گرفتن محل بازشو درهای حمام و دوش، از دیوار به دیوار (سمت به طرف دیگر) اندازه بگیرید. مطمئن شوید که این درها به مانعی برخورد نمی کنند. برای قرار دادن روشویی تک سینک، حداقل فضایی به عرض 18 اینچ (معادل 45 سانتیمتر) در دسترس نیاز دارید. برای روشویی دو سینک، حداقل فضایی به عرض 48 اینچ (120 سانتیمتر) در دسترس نیاز دارید. به یاد داشته باشید که رویه روشویی معمولاً 3-2 سانتیمتر در دو طرف عرض روشویی اضافه می کند.

اندازه گیری عمق فضا

برای یافتن فاصله فضای قابل استفاده، از دیوار پشتی به سمت بیرون اندازه گیری کنید. به یاد داشته باشید که برای باز شدن درها و کشوهای روشویی و فضای کافی برای عبور آسان شخصی نیاز دارید. توصیه می‌کنیم حداقل 30 اینچ (75 سانتیمتر) فضای خالی در جلوی روشویی خود داشته باشید تا در هنگام راه رفتن احساس راحتی کنید و به موانع برخورد نکنید. رایج‌ترین عمق های روشویی 17 تا 24 اینچ  (15 الی 60 سانتیمتر) است.

اندازه گیری ارتفاع فضا

برای پیدا کردن ارتفاع مناسب برای روشویی خود، از کف به بالا اندازه گیری کنید. ارتفاع شیر آب و ویژگی های موجود را در نظر بگیرید. مانند محل قرار گرفتن آویز، آینه و پریزهای برق. برای روشویی های دیواری، ارتفاع را طوری تنظیم کنید که میز کانتر شما تا کمر (یا کمی پایین تر برای بچه های کوچک) قرار بگیرد. ارتفاع روشویی استاندارد 30 تا 36 اینچ (معادل 75 الی 90 سانتیمتر) است.

ابعاد روشویی 2

ابعاد روشویی استاندارد

ابعاد استاندارد روشویی معمولاً بین 18 تا 72 اینچ (18 الی 180 سانتیمتر) عرض دارند. برای ست روشویی یک نفره، پرطرفدارترین عرض‌های 24، 30، 36، 48 اینچی عمق استاندارد روشویی است. معمولاً حدود 20 اینچ (50 سانتیمتر) است، اما گزینه های کوچکتری نیز در دسترس هستند. ارتفاع روشویی استاندارد 32 اینچ است اما از 30 تا 36 اینچ ( 76 الی 91 سانتیمتر) متغیر است.

در نظر گرفتن چیدمان اتاق

توجه به تناسب اندازه عرض، ارتفاع و عمق محل روشویی مورد نظر یا روشویی فعلی را که می‌خواهید جایگزین کنید، اندازه‌گیری کنید. به فاصله و حریم کابینت روشویی و دیگر المان ها توجه کنید. بازشو درب و کشو کابینت روشویی را نیز مد نظر قرار دهید.

یکی از نکات مهم دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که مرکز توالت شما حداقل 18 اینچ (45 سانتیمتر) از ست روشویی فاصله تا با آن برخورد نکنید.

ابعاد روشویی

توجه به شیر آب

به هنگام انتخاب ابعاد ست روشویی حتما به محل قرار گرفتن شیر آب و اندازه آن توجه کنید. چرا که تعداد سوراخ های نصب شیر روشویی و دهانه فاضلاب در محل قرار گیری شیر آب بسیار مهم است.

توجه به فاظلاب

به هنگام قرار دادن روشویی علاوه بر آب ورودی باید به آب خروجی یا فاظلاب توجه کنید. چرا که اگرمحل قرا گرفتن روشویی با فاظلاب تناسب نداشته باشدو در این صورت ممکن است که نشی داشته و باعث خرابی ست روشویی شما شود.

کلام آخر

مجموعه ورتا تولیدکننده انواع ست کابینت روشویی دیواری و پایه دار، کاسه روشویی و … می باشد. این مجموعه مفتخر است از بهترین متریال و تجهیزات برای ساخت محصولات استفاده می کند. کلیه محصولات برند ورتا با گارانتی ارائه می شود. همچنین دارای ارسال رایگان در مناطق 22گانه تهران می باشد. برای مشاوره و خرید تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *