راهنمای تمیز کردن حمام به روش حرفه ای ها

تمیز کردن حمام

نکات مهم تمیز کردن حمام

در این مقاله به نکات مهم تمیز کردن حمام می پردازیم، با ما همراه باشید.

این 6 نکته به شما یک نظافت در تمیز کردن حرفه ای حمام البته بودن هزینه کمک می کند. تمیز کردن حمام ممکن است در برخی مواقع سخت‌تر از همه کارها به نظر برسد به خصوص وقتی صحبت از مقابله با کف صابون، کپک یا چیزهای زیادی است که ممکن است با دوش یا توالت اشتباه شود. اما لزومی ندارد که همه چیز عذاب و غم باشد.

در اینجا چند نکته و ترفند ساده وجود دارد که باعث می‌شود حمام شما به‌طور حرفه‌ای تمیز شود، بدون اینکه مجبور باشید ساعت‌ها صرف شستشو یا خرابکاری کنید. وقتی نوبت به تمیز کردن حمام می رسد، همه ما به دنبال نتایجی سریع و حرفه ای هستیم.

سریع ترین راه برای تمیز کردن حمام

وقتی صحبت از درخشان شدن و برق زدن حمام به میان می آید، یک چیزی که همه ما می پرسیم این است: “چقدر سریع می توانم این کار را انجام دهم؟”

متأسفانه حمام میزبان خوبی برای باکتری ها است. برای مثال، را می توان در 1.8 متری توالت و در سینک پیدا کرد واقعاً هیچ میانبری وجود ندارد. فقط به زمان برمی گردد. خبر خوب این است که شما نیازی به تمیز کردن عمیق حمام خود در هفته ندارید.

توصیه می شود توالت و دوش خود را هر هفته و وان حمام را هر دو هفته یکبار ضد عفونی کنید. اگر پرده حمام دارید، سعی کنید هر هفته آنها را ضدعفونی کنید تا از کپک زدن جلوگیری کنید. کپک زدن می تواند باعث تحریک پوست، چشم و گلو برای برخی افراد شود.

ضدعفونی توالت و حمام باید به صورت هفتگی انجام شود. علاوه بر این، سعی کنید یک روز در میان حوله‌ها حمام خود را تعویض کنید. معمولا حوله هایی که در حمام می مانند، مملو از باکتری‌ها هستند. اگر حمام شما فن و تهویه  ندارد یا اجازه می‌دهد حوله‌ها در فاصله زمانی بین استفاده کاملاً خشک شوند. این باکتری ها می توانند در کنار هر قارچ یا کپک مرتبط با رطوبت رشد کنند.

نکته کلیدی برای تمیز کردن سریع حمام در زمانی که مجبورید همه چیز را ضدعفونی کنید این است که در طول هفته مراقب چیزهای کوچک باشید.

اگر دوش خود را در بین استفاده‌ها خشک نگه دارید و هر چند روز یکبار روشویی را پاک کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که توالت، کف و سینک ظرفشویی را در روز مقرر تمیز کنید.

تمیز عاری از میکروب نگهداشتن حمام راحت تر از چیزی است که فکر می کنید. بهترین راه حل تمیز کردن حمام چیست؟

هیچ محصول معجزه آسایی وجود ندارد، اما حضور  سرکه، سفید کننده و جوش شیرین در بین شویننده ها و تمیز کننده شما قطعا ضروری است.

سرکه سفید یک ضدعفونی کننده طبیعی است که ارزان است و می تواند سطوح مملو از میکروب و باکتری را به طور شگفت انگیزی تمیز کند. خواه برای پاک کردن زهکش های مسدود شده، ضدعفونی کردن سطوح یا از بین بردن کف های صابون برای همه آن ها می توان از سرکه استفاده کرد. می توان از این پایه انبار تقریباً در همه اتاق های خانه حتی برای تمیز کردن کف ها استفاده کرد .

سفید کننده یک تهدید سه گانه ضروری است، به ویژه برای توالت زیرا میکروب ها و بوها را از بین می برد و سطوح را درخشان می کند.

یکی دیگر از موارد ضروری جوش شیرین است که می توان از آن برای صیقل دادن و تمیز کردن سطوح لکه دار یا کدر مانند شیر حمام استفاده کرد. علاوه بر این، می توان آن را در کف سطل های زباله پاشید تا به عنوان یک خوشبو کننده عمل کند و بوی بد را جذب کند.

در مورد استفاده از مواد شیمیایی، مطمئن شوید که از این محصولات در یک منطقه تهویه مناسب استفاده می کنید و برای محافظت از خود دستکش و ماسک بپوشید.

تمیز کردن به روش حرفه ای

تمیز کردن در سطح حرفه ای با کسری از هزینه امکان پذیر است. فقط باید بدانید از چه شونده در چه مکانی استفاه کنید. در اینجا نحوه تمیز کردن عمیق حمام به طور کاربردی آورده شده است.

برای به حداکثر رساندن زمان خود، ابتدا مطمئن شوید که همه اقلام موجود در حمام خود، از جمله حوله، صابون دستی، دستمال توالت و سطل ها را به جای زمانی که می روید، از محل معمول خود خارج کنید. این به شما یک بوم خالی برای کار می دهد.

در مرحله بعد، گوشه‌ها، دریچه‌ها و وسایل روشنایی را گردگیری کنید و سپس کف‌ها را جارو کنید یا جاروبرقی بکشید، مطمئن شوید که مو یا سایر زباله‌ها را جمع کنید.

اگر حمام و وان حمام زیاد است، از یک پاک کننده اسیدی استفاده کنید، در غیر این صورت اگر مرتباً آن را تمیز کنید، یک پاک کننده همه منظوره این کار را انجام می دهد. هنگام برخورد با سطوح دیگر با پاک کننده های اسیدی یا پاک کننده های همه منظوره و پارچه ها یا اسفنج های میکروفیبر، از جمله قفسه های حوله، قفسه ها، قرنیزها، درها، پرده ها و طاقچه ها، اجازه دهید خیس بخورد.

بهترین تکنیک این است که در بخش های کوچک و از بالا به پایین کار کنید.

با آب گرم، یک سطل را پر کنید و محلول تمیزکننده انتخابی را برای کف مخلوط کنید. سپس به آرامی با پارچه میکروفیبر یا اسفنج خود، حاوی محلول شوینده کثیفی را از حمام و وان حمام خود پاک کنید. قبل از شستشو با آب، مطمئن شوید که تمام کف، دیوارها و سایر سطوح را پاک کنید.

پس از آبکشی، تمام وسایلی را که از دوش و وان برداشته‌اید تعویض کنید، در حین رفتن آنها را پاک کنید، سپس در دوش (یا پرده دوش) را ببندید. مطمئن شوید که درب دوش و هر سطح شیشه ای از جمله آینه ها را با شیشه پاک کن اسپری کرده و پاک کنید.

مرحله بعدی این است که قسمت های روشویی خود را با پاک کردن سینک، شیرها و پیشخوان ها با اسپری همه منظوره و دستمال مرطوب و یک پارچه تمیز تمیز کنید.

برای کسانی که ممکن است اطراف سینک یا هر ظرف صابونی تجمع داشته باشد، قبل از تمیز کردن آن از یک اسفنج سخت تر برای شل کردن آن استفاده کنید. گرد و غبار سطوح کابینت را می توان با یک پارچه مرطوب شده با آب پاک کرد.

این مرحله بعدی کاملاً به این بستگی دارد که چند بار توالت خود را تمیز کنید. اگر به طور منظم داخل توالت خود را تمیز می کنید، استفاده از پاک کننده همه منظوره خوب است. اما، مانند دوش و وان حمام، اگر این کار را ندارید و وجود دارد، قبل از شستشوی توالت، قبل از شستشو با برس توالت، از یک پاک کننده مخصوص توالت استفاده کنید.

برای قسمت بیرونی توالت، با پاک کننده همه منظوره اسپری کنید سپس با یک پارچه تمیز پاک کنید.

حمام خود را با تمیز کردن زمین و سطل و حوله خود به پایان برسانید.

روش های تمیز کردن دوش

همه می‌دانند که وقتی صحبت از تمیز کردن دوش می‌شود، کف صابون، دوغاب بهترین ها هستند. اما اگر در دوش شیشه‌ای دارید، ممکن است نقطه‌ای وجود داشته باشد که باید به آن ها توجه کنید.

از نوار پلاستیکی پایین درب شیشه ای خود غافل نشوید که می تواند کپک ایجاد کند و به خانه میکروب ها تبدیل شود. نوار را بردارید و وقتی متوجه شدید که کمی کدر شده است، آن را پاک کنید.

یکی دیگر از راه‌حل‌هایی که ممکن است شیشه پاک‌کن شما تمام شده باشد، دم کردن چای سیاه و اسپری سرد روی سطوح آینه‌ای مانند پنجره‌ها و صفحه‌های دوش است تا نتیجه‌ای بدون رگه داشته باشید.

یکی از ساده ترین راه ها این است که ظرفی را با سرکه و مایع ظرفشویی پر کنید و بعد از هر بار استفاده پاک کنید. انجام این کار اغلب به این معنی است که از تمیز کردن عمیق دوش مکرر اجتناب خواهید کرد.

تمیز کردن دوغاب حمام

اگر به دنبال راه حلی برای خلاص شدن از شر دوغاب مداوم حمام هستید، سعی کنید یک محصول مشابه و جوش شیرین را با یک خمیر مخلوط کنید و با یک مسواک روی دوغاب (و کف صابون) بمالید. این محلول آنقدر قوی است که ممکن است حتی نتوانید قبل از مسواک زدن باید مدت زیادی آن را روی پوست بگذارید.

البته، می‌توانید به سادگی مایع توالت را روی دوغاب بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند قبل از اینکه روی دست‌ها و زانوهای خود فرو رفته و خاک را تمیز کنید.

حمام

تمیز کردن حمام با سرکه و جوش شیرین یکی از بهترین روش های در دسترس تمیزکردن حمام است. بهترین چیز در مورد استفاده از سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن حمام این است که جدا از این که آنها مواد شیمیایی خشن نیستند، احتمالاً در انبار شما قرار دارند.

جدا از هک های اسکرابر ظرف دوغاب و سرکه، اگر تمایل به استفاده از سرکه دارید و در حین چرت زدن احساس بهره وری دارید، یک کیسه ساندویچی پر از سرکه را دور سر دوش خود ببندید و آن را با یک کش محکم کنید.

بگذارید یک شبه بماند تا واترمارک روی نازل از بین برود. صبح، تنها کاری که باید انجام دهید این است که باقی مانده ها را پاک کنید.

جوش شیرین همچنین یک پاک کننده فاضلاب سازگار با محیط زیست است که می تواند گرفتگی ها را بدون آلودگی سیستم آب با مواد شیمیایی خشن پاک کند.

شرکت ورتا تولیدکننده انواع ست روشویی می باشد. این مجموعه با تکیه بر نیروی جون و متخصص با استفاده از بهترین تجهیزات روز دنیا تولیدکننده بهترین روز دنیا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *