چگونه یک روشویی یا سینک را آب بندی کنیم؟

آب بندی روشویی

نحوه آب بندی اطراف روشویی یا وان با خمیر سیلیکون

آب بندی روشویی و وان به روش صحیح، یکی از ملزومات نگهداری سرویس بهداشتی است. در این مقاله قصد داریم تا گام به انجام گام به گام آب بندی بپردازیم.

منطقه را آماده کنید

خمیر سیلیکون قدیمی را از محل اتصالات جدا کنید. این کار را می توان با یک چاقوی کاربردی انجام داد. در این مرحله هر گونه آلودگی مانند روغن و گریس می تواند از چسبیدن سیلیکون جلوگیری کند، بنابراین منطقه را با الکل کاملا تمیز کنید.

تفنگ سیلیکونی را بارگیری کنید

 با یک چاقو، نوک آن را در 45 درجه برش دهید و سوراخ را نسبتاً کوچک در آن ایجاد کنید. با این کار کنترل بهتری بر میزان سیلیکون آزاد شده خواهید داشت. دهانه نباید آنقدر بزرگ باشد که نتوان یک مهره تشکیل داد، و نباید آنقدر کوچک باشد که لوله درزگیری بسیار تحت فشار به نظر برسد.

بسته بندی خمیر سیلیکونی را باز کنید. اکثر لوله ها دارای یک مانع نازک در داخل لوله هستند تا از سخت شدن درزگیر جلوگیری کند. بسیاری از تفنگ های سیلیکونی ابزاری برای انجام این کار روی خود دارند. با این حال، اگر شما این کار را نکنید، یک ناخن بلند یا چیزی شبیه به آن کار خواهد کرد. در نهایت لوله خمیر سیلیکون را در تفنگ قرار دهید.

آب بندی را تست کنید

 آب بندی روشویی با خمیر سیلیکونی می تواند مشکل باشد. تفنگ درزگیر را روی سطل زباله نگه دارید و ماشه را فشار دهید تا درزگیر به جلو حرکت داده شود و نوک آن پر شود. درزگیری باید به بیرون جاری شود. قفل ماشه را آزاد کنید تا فشار نور داخل لوله کاهش یابد. اگر قبلاً آن را انجام نداده اید، ممکن است بخواهید ابتدا روی یک قطعه آزمایشی تمرین کنید. از گوشه یک جعبه مقوایی استفاده کنید. این به شما حسی نسبت به تفنگ و سرعت جریان سیلیکون می دهد.

نوک باید کمی بالاتر از سطح باشد و تقریباً لمس شود. همانطور که شروع به فشار دادن ماشه می کنید، جریان درزگیری را تماشا کنید. با یک حرکت ثابت، تفنگ درزگیر را مستقیماً در امتداد درز حرکت دهید و یک مهره یکنواخت ایجاد کنید. قبل از اینکه جریان متوقف شود، به سرعت ماشه را رها کنید و همچنان که به ایجاد یک مهره یکنواخت در تمام طول درز ادامه می دهید، دوباره فشار دهید. بهتر است تا به گوشه نرسیده اید توقف نکنید.

به آرامی شروع به اعمال آب بندی در اطراف ناحیه مورد نظر کنید. برای بهترین نتیجه، تفنگ را در زاویه 45 درجه نگه دارید. شما می خواهید درزبندی را به صورت یکنواخت و ثابت اعمال کنید. مراقب باشید بیش از حد استفاده نکنید زیرا حذف اضافی آن مشکل است. وقتی به انتهای ناحیه رسیدید که قصد دارید آن را آب بندی کنید، دسته را رها کنید و سریع آن را بکشید تا هر رشته ای از بین برود.

فرآیند با ابزار تکمیل کنید

در مرحله آخر آب بندی روشویی، استفاده از انگشت شما برای ایجاد یک پیوند بدون درز و تمیز بین سینک و سیلر سیلیکونی است. انگشت خود را به آرامی دور سیلیکون بکشید تا مهر و موم کامل شود. ممکن است بخواهید از دستکش لاتکس استفاده کنید. حالا سیلیکون اضافی را از انگشت خود پاک کنید و بگذارید خشک شود. هنگام صاف کردن درز، از یک گوشه شروع کنید و 1/2 تا 3/4 عرض کنید. سپس از گوشه مقابل شروع کنید و در وسط قرار بگیرید. هنگام ملاقات با بخش از قبل صاف شده، دستگاه صاف کننده خود را به آرامی بلند کنید تا قوز نداشته باشید.

کلام آخر

مجموعه ورتا تولیدکننده انواع ست روشویی، سنگ روشویی، وان و جکوزی و… می باشد. کلیه محصولات شامل گارانتی 2 الی 5 ساله می باشند. این مجموعه تولیدکننده ست روشویی و انواع سنگ روشویی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *