چرا دوش من چکه می کند؟

نشتی دوش
نشتی دوش یک اتفاق بسیار رایج است. با این حال، این کار آنها را خوشایندتر نمی کند یا حل آنها را آسان تر نمی کند. گاهی اوقات سخت ترین بخش مقابله با نشتی دوش، شناسایی محل نشتی آن است، که اولین قدم قبل از مقابله با آسیب و جلوگیری از نشتی دوش در آینده است.
این مقاله نکاتی را در مورد چگونگی پیدا کردن نشتی دوش و بررسی اینکه چرا در وهله اول نشتی دوش شما نشتی دارد و چگونه نشتی را ببندید گردآوری کرده است.

نشانه هایی که نشان می دهد نشتی دوش دارید

به دنبال علائم زیر باشید:
  • وجود کپک یا کپک در حمام، به ویژه در اطراف حمام
  • لکه های آب روی سقف درست زیر دوش
  • رنگی که پوست کنده یا پوسته پوسته می شود
همه اینها نشانه هایی هستند که نشان می دهد نشتی وجود دارد که باید برطرف شود و در زمانی حیاتی است که بفهمید دوش شما از کجا نشت می کند. این می تواند یک مسئله واقعاً ساده باشد، مانند بسته نشدن درهای دوش به روش صحیح، بنابراین وقتی به دنبال دلایلی برای نشتی دوش خود هستید، بهتر است از اصول اولیه شروع کنید.

اولین قدم

مهم است که مطمئن شوید که درب دوش شما به درستی بسته شده است، یا اینکه پرده دوش یا صفحه دوش نامناسب وجود دارد، زیرا هر دوی این موارد می‌توانند علت مشکلات مربوط به آب باشند.
برای بررسی این:
آب را به شیشه بسته یا پرده کشیده بپاشید و بررسی کنید که آیا آب بیرون از حمام ظاهر می شود یا خیر. اگر پرده حمام شما کاری را که باید انجام نمی دهد، ممکن است بخواهید به نصب صفحه حمام یا حمام فکر کنید.
اگر لبه های لاستیکی روی صفحه حمام یا درها دارید، هر گونه سایش می تواند منجر به ایجاد شکاف شود، بنابراین باید بررسی کنید که آیا آب در خارج از دوش در این قسمت وجود دارد یا خیر.
هر نواحی درزبندی در اطراف ته دوش که به دیوار متصل است را بررسی کنید. این احتمال وجود دارد که درزبندی با افزایش سن بشکند و ترک بخورد و باعث نشتی شود
اگر لاستیک روی درهای دوش شما یا درزگیری باعث ایجاد مشکل شده است، می توانید به راحتی درزگیر لاستیکی دوش را در پایین شیشه با یک لاستیک جدید تعویض کنید. با این حال، اگر پس از پاشیدن آب در حمام نمی توانید نشت آشکاری را شناسایی کنید، باید اقدامات بیشتری را در این دو مرحله بعدی انجام دهید.

اسپری آب در اطراف دوش

به منظور بررسی کل ناحیه برای یافتنی نشتی دوش، باید داخل دوش بایستید و گوشی دوش خود را در اطراف اطاقک اسپری کنید. با سمپاشی در قسمت پایین، جایی که پوشش با سینی دوش برخورد می کند، شروع کنید، و به سمت دیوارها حرکت کنید و در حین حرکت، آب خروجی از دوش را بررسی کنید.
یکی از مشکلات رایجی که ممکن است شناسایی کنید، پر شدن پروفیل دوش توخالی با آب است. این معمولاً به این دلیل اتفاق می‌افتد که اطراف صفحه دوش آب بندی شده است، به این معنی که پروفیل یا قاب نمی‌تواند به هنگام پر شدن سینی دوش نشت کند و به سادگی سرریز می‌شود.
راه حل این است که اطراف صفحه نمایش را باز کنید تا آب بتواند به سینی دوش نشت کند. اگر با پاشیدن آب در اطراف دوش نشتی آشکار نشد، باید سینی دوش را با جزئیات بیشتری بررسی کنید.

تست سینی دوش

تبر اساس تجربه توصیه می شود: “شایع ترین علت نشتی دوش وجود سینی دوش نامناسب است. ممکن است شکافی در تزریق، شکاف ناخواسته بین سینی دوش و دیوار یا مشکل با شیب.
اگر نشتی در سینی دوش باشد، باعث صرفه جویی در وقت شما برای آزمایش فاضلاب می شود، بنابراین بررسی سینی دوش ابتدا منطقی است. برای بررسی کامل سینی دوش به زمان نیاز دارید، بنابراین باید روزی را انتخاب کنید که قرار است تمام مدت در خانه باشید. سپس باید این مراحل را دنبال کنید. مطمئن شوید که مجرای حمام کاملاً ضد آب باشد. می توانید این کار را با استفاده از نوار چسب فراوان انجام دهید.
از یک سطل یا روش دیگر برای پر کردن ظرف دوش از منبعی غیر از سر دوش استفاده کنید. بدیهی است که اگر از سر دوش استفاده می‌کنید، این توانایی شما را در جداسازی سینی دوش به عنوان محل نشتی احتمالی نفی می‌کند. هنگامی که سینی دوش تقریباً یک اینچ آب داشت، باید مراقب وجود علائم آب در اطراف دوش باشید.
توجه به این نکته مهم است که اگر نشت نسبتاً کوچک باشد، ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا علائم آب قابل مشاهده باشد. به همین دلیل است که باید زمان زیادی را در خانه به خود اختصاص دهید تا نشت را بررسی کنید.
اگر آب نمایان شد و مشخص شد که مشکل از سینی دوش است، می‌توانید با زدن مقداری درزگیر در اطراف سینی، اقدامات موقتی انجام دهید. البته لازم به ذکر است که موفقیت آمیز بودن این کار تضمینی نیست، و در دراز مدت احتمالاً باید با یک لوله کش تماس بگیرید تا سینی دوش را با موفقیت دوباره جاسازی کنید.
شرکت ورتا تولیدکننده انواع ست روشویی و … می بشد. برای مشاهده محصولات وارد شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *