کدام نوع پنجره برای حمام شما بهتر است؟

پنجره برای حمام

انتخاب پنجره برای حمام می تواند بسیار دشوار باشد زیرا باید چندین نکته را در نظر بگیرید. از یک طرف، پنجره های حمام برای تهویه ضروری هستند و شما می خواهید آنها را به گونه ای قرار دهید که اجازه ورود نور طبیعی زیادی به آن ها بدهد. از سوی دیگر، حمام مکانی است که حریم خصوصی آن برای ما بسیار مهم است.

هیچ شکی وجود ندارد که پنجره های حمام ضروری است. چه از وان حمام یا دوش استفاده کنید، هر روز رطوبت زیادی در حمام آزاد می شود. چنین محیط گرم و مرطوبی برای رشد قارچ ها و باکتری های ناخواسته مفید است. بنابراین لازم است رطوبت را با تهویه منظم حداقل 15 تا 20 دقیقه در روز کاهش دهید.

اما به راستی چه نوع پنجره هایی برای حمام وجود دارد؟

انواع مختلفی از سبک های پنجره وجود دارد که معولا در حمام استفاده می شود.

انواع پنجره برای حمام

اول، منطقی است که به تفاوت بین پنجره‌های میلنگ و لغزنده نگاه کنیم: پنجره‌های میلنگ مانند درها عمل می‌کنند و با لولا کردن به بیرون باز می‌شوند. پنجره‌های کشویی همانطور که از نامشان می‌گوید با کشویی به طرفین باز می‌شوند.

پنجره‌های میل لنگ نسبت

پنجره‌های میل لنگ نسبت به پنجره‌های کشویی از نظر انرژی کارآمدتر هستند، زیرا در نقطه‌ای که ارسی – بخش پنجره – به قاب می‌رسد، یک بست فشاری دارند. این بدان معنی است که آنها در هنگام بسته بودن هوادار هستند و در نتیجه حداقل اتلاف گرما را به همراه دارند. آنها معمولا گرانتر از پنجره های کشویی هستند.

دو نوع اصلی از پنجره های میل لنگ وجود دارد: پنجره های سایبان و پنجره های رومیزی.

برای مطالع بیشتر : تمیز کردن حمام 

پنجره سایبان

پنجره های سایبان به سمت بالا باز می شوند، به این معنی که در هر شرایط آب و هوایی می توان آنها را باز گذاشت. آنها اجازه می دهند هوا به داخل اتاق وارد شود در حالی که باران یا برف توسط شیشه پنجره که سقف کوچکی بالای دهانه تشکیل می دهد مسدود می شود. وقتی این پنجره‌ها با شیشه‌های خصوصی نصب می‌شوند، وقتی باز هستند باز هم منظره را پنهان می‌کنند. این باعث می شود که پنجره های سایبان برای اتاق هایی که نیاز به تهویه زیاد دارند اما رو به خیابان ها یا ساختمان های دیگر هستند عالی باشد.

همچنین اغلب یک پنجره سایبان در ترکیب با یک پنجره ثابت در زیر آنها پیدا خواهید کرد. پنجره ثابت باز نمی شود و بهره وری انرژی را تضمین می کند در حالی که پنجره سایه بان از تهویه مراقبت می کند. این پنجره ترکیبی نیز بسیار تزئینی به نظر می رسد و می تواند حمام شما را بسیار روشن تر کند.

پنجره های قاب دار

پنجره های محفظه ای به طرفین باز می شوند. این به این معنی است که وقتی آنها باز هستند، کسی می تواند از کنار به داخل نگاه کند، حتی اگر خود شیشه توسط شیشه حریم خصوصی یا یک فیلم رنگی پنجره محافظت شود. بنابراین، آنها به خوبی در حمامی که رو به باغ است یا در یک طبقه مرتفع است کار می کنند تا نگران حریم خصوصی نباشید.

پنجره های کشویی

پنجره های کشویی از دو ارسی تشکیل شده است. آنها با لغزش یک ارسی به طرفین، روی دیگری باز می شوند. آنها برای حمام های کوچک عالی هستند زیرا می توانند بدون اشغال فضای داخلی یا بیرونی باز شوند. متأسفانه فضای بین ارسی ها مستعد یخ زدن است. آنها را می توان با فوم یا عایق بندی پنجره ضد آب محافظت کرد.

پنجره های مناسب برای استفاده در حمام کدامند؟

جدای از ملاحظات مربوط به حریم خصوصی، نور طبیعی و تهویه، همچنین مهم است که پنجره هایی که در حمام نصب می شوند تا حد امکان مقاوم باشند.

گاهی حتی ممکن است در داخل لیوان تراکم ایجاد شود و در این صورت نمی توان آن را پاک کرد. برای جلوگیری از این امر، گرم ترین سطح شیشه ای ممکن را در داخل اتاق می خواهید، زیرا هر چه شیشه سردتر باشد، تراکم سریعتر ایجاد می شود.

چگونه پنجره حمام را انتخاب کنیم؟

وقتی نوبت به انتخاب پنجره حمام می رسد، باید پتانسیل تهویه، نور طبیعی، حریم خصوصی و همچنین سبک و مکان را در نظر بگیرید. پس از همه، پنجره ها نه تنها کاربردی هستند، بلکه بخشی جدایی ناپذیر از طراحی داخلی هستند که به شما احساس می کنند که در خانه هستید.

نحوه انتخاب پنجره حمام

تطبیق همه این الزامات غیرممکن نیست! حتی زمانی که نیاز دارید پنجره را با فیلم‌های رنگ‌آمیزی پنجره بپوشانید، که می‌توانید آن‌ها را در هر فروشگاه سخت‌افزاری پیدا کنید، همچنان می‌توانید آن‌ها را در طراحی حمام خود ادغام کنید تا با رنگ دیوارها و وسایل برقی هماهنگ شوند.

این مکان می تواند تفاوت زیادی در جذب نور طبیعی ایجاد کند، و در صورتی که حمام شما رو به خورشید باشد، می توانید از رنگ های روشن و آینه های استراتژیک استفاده کنید تا هر اتاقی روشن تر به نظر برسد.

توجه اصلی شما باید به دست آوردن پنجره ای باشد که به راحتی باز و بسته شود و دارای شیشه ای باشد که بتواند گرما و رطوبت ناشی از استفاده از دوش یا وان را تحمل کند. بهره وری انرژی نیز مهم است، به خصوص زمانی که در آب و هوای سردتر زندگی می کنید، در غیر این صورت، گرمای دنج خیلی سریع از بین می رود.

نکاتی برای نگهداری از پنجره حمام

از آنجایی که حمام یک اتاق بسیار مرطوب است، باید حداقل یک بار در روز تهویه ی مناسب انجام شود. این نه تنها برای جلوگیری از آسیب رطوبت در داخل حمام، بلکه برای آسیب دیدن پنجره نیز ضروری است. در غیر این صورت، خطر رشد کپک در اطراف پنجره را خواهید داشت.

هنگامی که یک پنجره با متراکم پوشانده می شود، باید آن را پاک کرد، در غیر این صورت، آب از شیشه پایین می رود و در پایین جمع می شود. برای درزبندی پنجره‌ها و جلوگیری از ورود آب‌ها از طریق نشتی، درزبندی آن‌ها توصیه می‌شود. درزبندی خاصی برای اتاق های مرطوب موجود است که در برابر رطوبت و کپک مقاوم هستند.

در مجموع، خواهید دید که برآوردن تمام الزامات یک پنجره حمام که انرژی کارآمد، آسان برای استفاده و حفظ حریم خصوصی باشد، غیرممکن نیست. پنجره‌های از مواد مقاوم در برابر آب و هوا ساخته شده‌اند که می‌تواند در برابر دمای بالا و پایین و همچنین فشار باد در سطح بالا مقاومت کند.

از آنجایی که پنجره‌های ما عایق صدا هستند، می‌توانید در هر زمان از یک حمام آرامش‌بخش لذت ببرید، مهم نیست که در بیرون رعد و برق وجود دارد یا همسایه‌های شما تصمیم گرفته‌اند چمن‌زنی پر سر و صدای جدید خود را امتحان کنند.

کلام آخر

مجموعه ورتا با بیش از چند دهه سابقه درخشان تولیدکننده انواع ست کابینت روشویی دیواری و پایه دار می باشد. این مجموعه با بهره گیری از بهترین تکنولوژی های روز دنیا و استفاده از بهترین یراق آلات به روز تولیدکننده بهترین فول ست های روشویی می باشد.

کلیه محصوات این مجموعه با گارانتی دو ساله و پنج ساله ارائه می شود. این موضوع خیال شما مشتریان گرامی از کیفیت محصولات راحت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *