معایب و مشکلات کابینت روشویی نئوپان

کابینت روشویی نئوپان

چرا نباید از چوب نئوپان برای ساخت کابینت روشویی استفاده کرد؟

نئوپان برای ساخت کابینت روشویی ارزان قیمت استفاده می شود. وقتی صحبت از روشویی کابینت ارزان قیمت می شود، تعادل بین هزینه و کیفیت همیشه کاری دشواری است. شما نمی خواهید هزینه زیادی خرج کنید، اما می خواهید کالایی با کیفیت، ظاهری خوب، ماندگار و عالی تهیه کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای صرفه جویی در هزینه، استفاده از کابینت روشویی نئوپان، به جای چوب واقعی است.

چوب نئوپان ذرات کوچک زیادی هستند که برای ایجاد یک ورق، به هم چسبانده می شوند. این نوع از چوب به دلیل هزینه پایین آن شناخته شده است، اما برای کابینت و وسایل حمام مناسب نیست. در اینجا به معایب و مشکلات کابینت روشویی نئوپان می پردازیم.

جذب آب بالا

چوب ها معمولا جذب آب بالایی دارند. از طرفی نئوپان به این دلیل که ذرات ریزی تشکیل شده است، جذب آب بیشتری دارد. از طرفی میزان رطوبت زیاد حمام مزید بر علت بود و وضعیت را تشدید می کند. زمانی که در سرویس بهداشتی به خصوص حمام از دوش آبگرم استفاده می شود، بخار آب در سرتاسر حمام نفوذ می کند. یا زمانی که کودکان در حمام به آب بازی می پردازند، آب به نقاط مختلف می پاشد. چوب نئوپان کابینت روشویی مقداری از آن آب را جذب می کند. وقتی کابینت های تخته خرده چوب آب را جذب می کنند، یکی از اولین کارهایی که انجام می دهد متورم شدن است. مهم است که کابینت ها و کشوها اندازه مناسبی داشته باشند، و تورم می تواند همه چیز را با هم هماهنگ کند. باز کردن کشوها ممکن است سخت شود و کابینت ها متورم و زشت به نظر برسند.

دفرمه شدن

چوب نئوپان علاوه بر معایب گفته شده، استحکام کافی ندارد. به طوری که با گذشت زمان و با توجه به وزن باری که بر آن وارد می شود (یعنی رویه روشویی سبک بر روی آن قرار گرفته یا روی سنگی سنگین) شل شده یا ترک می خورد. این امر به طور کلی تکیه گاه را ضعیف می کند و ممکن است منجر به شکستگی شود. افتادگی با جذب آب منجر به خراب شدن سریع کابینت ها می شود.

موج دار شدن

موج دار شدن یکی دیگر از مشکلات روشویی کابینت های نئوپانی است، به خصوص اگر در زیر چیزی مانند کف پوش استفاده شود. موج دار شدن زمانی است که تخته ذرات متورم می شود و مناطقی موج دار ایجاد می کند. در حالی که این به خودی خود بد به نظر می رسد، مشکل واقعی این است که می تواند سطوح و کف حمام را ناهموار کند. با گذشت زمان، موج‌ها به‌طور نا زیبایی آشکار می‌سازند که سطوح و کف‌ها دیگر همسطح نیستند.

هزینه بیشتر

یکی از دلایلی که مردم از تخته خرده چوب استفاده می کنند هزینه آن است. نمی توان انکار کرد که هزینه اولیه استفاده از تخته خرده چوب کمتر از سایر مواد است، اما شما سریعتر آن را تعویض خواهید کرد. در حالی که چوب های دیگر یا مواد دیگر می تواند یک دهه یا بیشتر دوام بیاورد، تخته خرده چوب می تواند در عرض یک سال علائم خرابی را نشان دهد. تا سال سوم، احتمالاً باید کل سیستم کابینت را تعویض کنید. هزینه های طولانی مدت کابینت های نئوپان بیشتر از استفاده از مواد دیگر است.

کلام آخر

مجموعه ورتا تولید کننده انواع کابینت روشویی می باشد. کلیه محصولات این مجموعه با کیفیت بوده و با گارانتی ارائه می شود. برای مشاوره تخصصی و انتخاب ست روشویی متناسب با فضا تماس بگیرید.

2 thoughts on “معایب و مشکلات کابینت روشویی نئوپان

  1. بهنام محمدی says:

    روشویی نئوپان ها کیفیت مطلوبی ندارن. نمیشه انتظار کیفیت مطلوب ازشون داشت. جنس بهتر چی پیشنهاد میدین؟

    • admin says:

      اگر یه کار خوب و عمری میخواید، ست روشویی پی وی سی گزینه بهتری هستن. ست روشویی برند ورتا که کاملا ضد آب هستن می تونن در هر محیط استفاده بشن بدون اینکه خراب بشن. برای مشاهده انواع روشویی پی وی سی کلیک کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *