انواع جنس ست روشویی

جنس ست روشویی

انواع مواد اولیه ست روشویی

جنس ست روشویی از عوامل مهمی است که بر کیفیت و ماندگاری آن تاثیر می گذارد. وسایل کاربردی زیادی در خانه‌های ما وجود دارد که آنها را بدیهی می‌دانیم و گاهی فراموش می‌کنیم که آنها را برای زیبایی‌شان انتخاب کرده‌ایم. به عبارت دیگر، بسیاری از مواد و اقلام اصلی که برای خانه های ما انتخاب می شوند، هم به دلیل ظاهر زیبا و هم به دلیل توانایی شان در مقاومت در برابر سایش و خرابی در طول سال ها انتخاب می شوند. یکی از مکان هایی که می توانیم هر دو مجموعه انتخاب شده را در عمل ببینیم، ست روشویی است.
روشویی حمام به معنای فضایی است که در آن شخصی به روشویی و فضایی برای استفاده از لوازم بهداشتی، شست و شو و نظافت شخصی و… دسترسی دارد. به همین دلیل، بیشتر روشویی ها نوعی میز دارند که کمی فضا را فراهم می کند. روشویی، شیر آب و شیر دارند. آنها ممکن است دارای امکانات اضافی دیگری مانند دستگاه پخش صابون داخلی و غیره باشند.
آنها ممکن است یک ست روشوی دیواری و یا ست روشویی پایه دار و مستقل باشند. سینک های دیواری با مجموعه ای از محدودیت ها وجود دارد. روشویی هایی که کمدهای روشویی در اطراف خود دارند، باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که اطمینان حاصل شود که در برابر سال‌ها خدمات و استفاده مقاوم هستند.
این بدان معناست که یک صاحب خانه ضروری است که در انتخاب روشویی از میان انواع جنس ست روشویی نهایت دقت و ظرافت اعمال کنند. چرا که ست های روشویی از لوازم منزل هستند که همه اعضای خانواده هرروز از آن استفاده می کنند. به همین دلیل اگر از کیفیت لازم برخوردار نباشد، از عمرمفید آن کاسته شده و زود خراب می شود.

کدام جنس روشویی بهتر است؟

  • تخته نئوپان
  • ام دی اف
  • تخته سه لایه
  • چوب جامد
  • چوب پلاستیکی

انتخاب مواد سازنده روشویی

به راستی چگونه ست روشویی با کدام متریال سازنده را برای خانه خود انتخاب می کنید؟ کدام مواد روشویی بهتر است؟ دوام کدام بیشتر است؟ بهترین جنس ست روشویی کدام است؟

تخته نئوپان 

تخته نئوپان که از خرده های چوب تولید می شود و یک ماده شناخته شده است. این ماده، یک ماده کامپوزیتی است که از چسب و ذرات چوب استفاده می کند. طی فرآیند تولید فوق العاده گرم می شوند و سپس به ورق هایی با اندازه ها و ضخامت های مختلف فشرده می شوند. هنگام انتخاب و خرید روشویی های ساخته شده از تخته خرده چوب، دانستن چگالی و اندازه ذرات ضروری است. (چرا که اندازه ذرات، دانستیه و فرآیند زینترینگ بسیار مهم است.)
برخی از این ست های روشویی ساخته شده از نئوپان کیفیت خوبی نسبت به سایرین دارند و برخی قیمت بهتری دارند. اما به طور کلی ست های روشویی ساخته شده از نئوپان نسبت به سایر متریال های سازنده روشویی، بسیار ارزان تر هستند.
معمولا نئوپان به تنهایی ظاهر جذابیت ندارد. بنابراین معمولاً با پوششی از لمینت یا مواد دیگر، پوشش داده می شود. ست های روشویی کابینت دار ساخته شده از نئوپان پوشش داده شده، در حالی که ظاهر خوبی دارند، اما عمر مفید بالایی ندارند. چرا که نئوپان در برابر رطوبت و بخار آب مقاوم نیست. به همین علت در محیطی مانند سرویس بهداشتی که دائما استفاده و خیس می شود، چندان کارآمد نیست.

ام دی اف

به گفته کارشناسان این حوزه، تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) یکی از گزینه های مقرون به صرفه برای کابینت ها است. یک ماده مهندسی شده، از الیاف و قطعات چوبی استفاده می‌کند که با چسب‌های موم یا رزین فشرده و چسبانده شده‌اند. به طور مشابه به عنوان تخته خرده چوب ساخته شده است، سنگین تر و بسیار متراکم تر است. سطح معمولاً عاری از ترک و گره است و عموماً بسیار صاف تر از تخته خرده چوب است. ام دی اف یک گزینه جذاب است. چرا که سطح صاف و رنگ پذیری بالایی دارد. البته یک ست روشویی از هر جنسی که باشد، رنگ شده باشد یا نشده باشد، باید آب بندی شود تا از تورم ناشی از قرار گرفتن در معرض رطوبت جلوگیری شود.

تخته سه لا

یکی دیگر از انواع جنس روشویی، تخته سه لایه می باشد. ورق های چوبی به صورت لایه ای به یکدیگر چسبانده می شوند تا یک ورق تخته سه لا را تشکیل دهند. این ورق هادر  ضخامت ها و مختلف می توان یافت. تخته سه لا با توجه به استحکام و قیمت متوسط آن انتخاب خوبی است. اما در انتخاب نوع پوششی که روی تخته سه لا استفاده شده است، باید دقت کرد. چرا که عوامل مختلفی بر کیفیت این پوشش تاثیر دارند.
لوازم و تجهیزات ساخته شده از تخته سه لا به دلیل ماندگاری نامحدود در برابر انبساط و انقباض، در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت یا تغییرات دما مقاومت می‌کند و در وسایل روشویی و بسیاری از تجهیزات دیگر خانه دیده می‌شود.

چوب

انتخاب تجهیزات چوبی همیشه جذاب بوده اند، اما انتخاب مصنوعات چوبی همیشه یک گزینه جذاب نیست. چوب ها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند. نوع اول که چوب جامد است و 100% چوب طبیعی است. نوع دوم چوب سختی است که از چوب های مختلف تهیه می شود.
اما انتخاب مصنوعات چوبی همیشه ایده آل نیست، چرا که معمولا چوب ها در برابر جذب رطوبت و انبساط و انقباض مقاوم نیستند. به همین دلیل در مکان های مرطوبی چون سرویس بهداشتی انتخاب مناسبی نیستند. به عنوان مثال، ممکن است آب را از هوا جذب کند و در گرما منبسط شود. این می تواند کار با آن را در سرویس بهداشتی بسیار دشوار کند. اما استحکام، دوام و زیبایی مصنوعات چوبی بسیار خوب است. با کنترل رطوبت اکثر صاحب خانه ها با این متریال زیبا مشکلی نخواهند داشت.

برای مشاهده» انواع ست روشویی

چوب پلاستیکی

روشویی های ساخته شده از چوب پلاستیکی تقریباً همان میزان استحکام یک درخت بلوط را دارد. با این حال، بسیاری به خاطر سازگاری با محیط زیست خود به روشویی های چوب پلاستیکی روی می آورند. آنها از مواد زائد استفاده می کنند و عملکرد فوق العاده ای در برابر رطوبت و تغییرات گرما و سرما ارائه می دهند.

در به روزرسانی های بعدی به انتخاب جنس ست روشویی، می پردازیم.

کلام آخر

شرکت تولیدی ورتا تولیدکننده انواع فول ست روشویی کابینت دار ضد آب می باشد. همچنین محصولاتی چون انواع توالت فرنگی، وان و جکوزی به محصولات اضافه خواهد شد. برای خرید بدون واسطه از تولیدکننده ست روشویی همین الان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *